IBESTERAP maślan

IBESTERAP maślan to żywność specjalnego przeznaczenia medycznego w postaci kapsułek zawierających mikropeletki pokryte powłoką zapewniającą stopniowe uwalnianie maślanu sodu do 8 godzin po spożyciu. Zawarty w produkcie kwas masłowy (w formie maślanu sodu) zaliczany jest do grupy krótkołańcuchowych kwasów tłuszczowych i stanowi podstawowe źródło energii dla komórek nabłonka jelitowego. U ludzi powstaje w jelicie grubym w procesie fermentacji błonnika. Kwas masłowy obecny w świetle przewodu pokarmowego jest niezbędny do utrzymania prawidłowej homeostazy komórek błony śluzowej. Warunkuje ich prawidłowy metabolizm i proliferację, odpowiada za procesy naprawcze. Utrzymuje integralność bariery jelitowej. Wpływa również korzystnie na mikrobiom jelitowy stymulując wzrost flory saprofitycznej, a tym samym hamując rozwój innych patogenów.

Zastosowanie:

Preparat polecany jest osobom dorosłym i dzieciom powyżej 7go roku życia:

  • w zaburzeniach czynnościowych jelit (zespół jelita drażliwego IBS, biegunki, zaparcia, bóle i wzdęcia brzucha, dyspepsja),
  • w nieswoistych chorobach zapalnych jelit (wrzodziejące zapalenie jelita grubego, choroba Leśniowskiego-Crohna),
  • w stanach po zabiegach chirurgicznych w obrębie przewodu pokarmowego,
  • w zaburzeniach flory jelitowej po antybiotykoterapii,
  • przy niedoborach pokarmowych (niedostateczna podaż błonnika pokarmowego, dieta ubogoresztkowa).

Składniki:

Maślan sodu, hydroksypropylometyloceluloza (składnik otoczki), substancja wypełniająca: celuloza, substancja glazurująca: etyloceluloza.

Zalecane spożycie:

Dorośli: 1 kapsułka dwa razy dziennie, rano i wieczorem. Zaleca się stosować przez okres co najmniej 3 miesięcy.

Dzieci powyżej 7. roku życia: 1 kapsułka raz dziennie, najlepiej wieczorem. Zaleca się stosować przez okres co najmniej 6 tygodni.

Kapsułkę należy przyjmować w trakcie posiłku, połknąć w całości (bez rozgryzania i wysypywania zawartości), popijając wodą. W zależności od indywidualnego zapotrzebowania, lekarz może zalecić inne porcje preparatu do spożycia.

Dzienna porcja (1 kapsułka) zawiera:

  • Tłuszcze, w tym kwasy tłuszczowe nasycone – 0,24 g,
  • Węglowodany, w tym cukry – 0 g,
  • Błonnik – 0,19 g,
  • Białko – 0 g,
  • Sól – 0,6 g,
  • Maślan sodu – 300 mg, w tym kwas masłowy – 240 mg.

Dzienna porcja (2 kapsułki) zawiera:

  • Tłuszcze, w tym kwasy tłuszczowe nasycone – 0,48 g,
  • Węglowodany, w tym cukry – 0 g,
  • Błonnik – 0,38 g,
  • Białko – 0 g,
  • Sól – 0,12 g,
  • Maślan sodu – 600 mg, w tym kwas masłowy – 480 mg.

Przechowywanie:

Przechowywać w temperaturze pokojowej, w suchym i ciemnym miejscu. Suplementy diety powinny być przechowywane w sposób niedostępny dla małych dzieci.

 

WAŻNE INFORMACJE!

Produkt należy przyjmować pod nadzorem lekarza. Produkt jest żywnością niekompletną. Nie stanowi wyłącznego źródła pożywienia. Produkt przeznaczony jest dla dzieci powyżej 7. roku życia oraz osób dorosłych. Produkt nie jest przeznaczony do stosowania pozajelitowego. Nie należy stosować preparatu w przypadku uczulenia (nadwrażliwości) na którykolwiek z jego składników oraz u osób z zaburzeniami połykania lub w przypadku, gdy połykanie kapsułek sprawia trudność. Produkt nie powinien być spożywany przez osoby niemające określonych chorób, zaburzeń lub schorzeń, których dotyczy zamierzone stosowanie produktu.

 

Poznaj inne produkty Pozostałe produkty

Ostropest plamisty mielony 200g

Ostropest plamisty mielony 200g

Czarnuszka, nasiona czarnuszki.

Czarnuszka, nasiona czarnuszki.

D-Rutin CC Junior

D-Rutin CC Junior

Traviterap

Traviterap

Rekinol MAX D3

Rekinol MAX D3

D-Rutin CC

D-Rutin CC

Neurofog

Neurofog

Rekinol Extra D3

Rekinol Extra D3

Lactaza Tabs

Lactaza Tabs

Ventrolen

Ventrolen

Zdrowe tłuszcze

Czym są kwasy omega-3?

Każdego dnia każdy z nas spożywa różne tłuszcze, nie wiedząc często, jak bardzo różnią się one wartością odżywczą i w jak różny sposób wpływają na nasze zdrowie.

Czytaj więcej
Mama i dziecko

Zaburzenia równowagi hormonalnej

Zaburzenia równowagi hormonalnej w organizmie kobiety mogą przejawiać się w różny sposób. Ich sygnałem mogą być nieregularne miesiączki, zakłócony cykl owulacyjny, zespół napięcia przedmiesiączkowego czy zakończone niepowodzeniem próby zajścia w ciążę. Często sygnały te mogą wiązać się z nieprawidłowym stężeniem hormonów w organizmie kobiety – […]

Czytaj więcej
Łatwy
5 min

Caprese z olejem lnianym

Zobacz przepis
Średni
60 min

Barszcz czerwony na zakwasie

Zobacz przepis
Zobacz więcej przepisów

Strona korzysta z plików cookies. Są to pliki pozwalające na korzystania z narzędzi analitycznych, marketingowych oraz społecznościowych. Szczegóły znajdują się w polityce prywatności.

Rozumiem i akceptuję